technológie

INTRAORÁLNY SKENER
Intraoralscan

INTRAORÁLNY SKENER je prístroj nahrádzajúci klasické odtlačky zubov. Špeciálne tvarovaná hlavica snímkuje zuby a mäkké tkanivá a záznam sa ihneď prenáša na obrazovku. Nascanované 3D modely zubov môžeme otáčať vo všetkých smeroch a približovať podľa potreby.

Pri zhotovení bežných odtlačkov sa nanáša plastická hmota do lyžice a následne vkladá do úst. Bežne sa stáva, že odtlačková hmota zateká do hrdla a vyvoláva u pacienta nepríjemný pocit na vracanie. Naopak, intraorálny scanner je ideálny pre pacientov s dávivým reflexom. Bežne sa scannuje ošetrovaný zub s okolitými zubami, zuby opačnej čeľuste a následne zuby v záhryze. Tento postup proti klasickému zhotoveniu odtlačkov šetrí čas.

Ďalšou z výhod intraorálneho scannovania zubov je, že 3D model zubov je možné ukázať pacientovi a vysvetliť tak lepšie prítomnú situáciu a následné ošetrenie, priamo na jeho zuboch.

Intraorálny scanner sa najčastejšie využíva pri vytváraní vysoko estetických náhrad zuba počas jednej návštevy u zubára (pre viac informácií pozri technológiu Cerec).

Arrow black long naspäť