technológie

EQ-FILL
EQ Fill

Endodoncia, ošetrenie koreňových kanálikov zubov, zaznamenala v posledných rokoch v zubnom lekárstve vývoj veľkými krokmi vpred. Toto ošetrenie umožňuje zachovať „mŕtve“ zuby v ústach a tak predĺžiť ich funkčnosť pri žuvaní.

Medzi najčastejšie dôvody straty vitalita (života) zubov patria hlboký zubný kaz, úraz, zlozvyky (škrípanie zubov). Ak máme, aj napriek týmto uvedeným javom, záujem o záchranu vlastného zuba v ústach, je správne vykonaná endodoncia nutným ošetrením.

Pri endodontickom ošetrení vykonávame tieto dve hlavné aktivity:

1. Dezinfekcia tenučkých kanálikov v koreňoch zuba, kde bol pôvodný, živý nerv. V týchto kanálikoch sa teraz nachádza milióny baktérií, ktoré musíme odstrániť dezinfekciou.

2. Vyplnenie vydezinfikovaných kanálikov čo najtesnejšou – hermetickou koreňovou výplňou, aby tieto kanáliky nemali žiaden nevyplnený priestor, ktorý by mohol byť ľahko znovu osídlený baktériami. Tie by mohli byť rizikom pre zub do budúcna a spôsobiť okolo neho zápal.

Účinná dezinfekcia koreňových kanálikov je možná správnou kombináciou dezinfekčných roztokov, ktoré zabijú 99% baktérií.

Aby sme ale dodržali aj podmienku hermetického – tesného vyplnenia koreňových kanálikov, v našej ambulancii využívame najnovšiu technológiu 3D vyplnenia koreňových kanálikov, tzv. nahriatou gutaperčou, pomocou technológie EQ-V master.

EQ-V master umožňuje nahriať gutaperču (koreňovú výplň), ktorú týmto predhriatím dokáže lepšie aplikovať do koreňových kanálikov. Pri priebežnom utláčaní-kondenzovaní tejto koreňovej výplne sa tak gutaperča dostáva aj do najtenších priestorov a záhybov koreňových kanálikov. Hermetickým zaplnením sa zlepšuje prognóza mŕtveho, ošetreného zuba do budúcna.

Arrow black long naspäť