SLUŽBY

RTG diagnostika
Sluzby rtg image

Pearl Dental je vybavené najnovším typom intraorálneho RTG prístroja- rádioviziografie (toto zariadenie dokáže zachytiť rtg-lúče na elektronický čip, z ktorého údaje sú prenesené priamo na monitor počítača.)

To znamená, že pacienti sú vďaka rádioviziografii exponovaní len minimálnej dávke žiarenia v porovnaní s konvenčnými RTG prístrojmi.

Pearl Dental je takisto vybavené panoramatickým RTG prístrojom, ktorý zobrazuje celkový stav zubov, temporomandibulárnych kĺbov, prínosových a čeľustných dutín a ostatných priľahlých štruktúr.

Takýto typ vyšetrenia je potrebný v každom prípade, vďaka ktorému si stomatológ spraví kompletný obraz o stave pacientových zubov, kostí, dutín a kazivosti. Toto vyšetrenie dokáže odhaliť skryté nálezy, ktoré intraorálna diagnostika nedokáže zachytiť.

Ďalším veľkým prínosom v diagnostike je 3D RTG prístroj – tzv. zubné CT (CBCT), ktorým naše zariadenie disponuje. Tento prístroj umožňuje najdetailnejšie zobrazenie štruktúr v oblasti čeľustí a priľahlých tkanív (kosti pri implantácií, priebehu koreňových kanálikov pri endodontikom ošetrení, alebo zobrazenie atypických, podozrivých štruktúr a cýst).

Arrow black long naspäť