SLUŽBY

Mostíky
Sluzby protetika image

Pokiaľ vám v ústach chýba jeden a viac zubov, môžeme vám odporúčiť riešenie mostíkom, pre obnovu kvality a sily vášho zhryzu a tým aj kvality jedenia a rozprávania. Mostík je fixná rekonštrukcia na vašich zuboch, čo znamená, že je pevne nacementovaný na zvyškových zuboch a pacient si ho sám nedá dole.

Pokiaľ chýbajúce zuby niesú včas nahradené, zvyšné zuby sa môžu začať skláňať do medzier. To môže viesť k problémom s oklúziou(zhryz horného a dolného zuboradia), k poruche temporomandibulárnych kĺbov a bruxizmu(škrípanie zubov). Naviac môžu chýbajúce zuby ovplyvniť rozprávanie a kvalitu konzumácie jedla. Pokiaľ zuby chýbajú v prednom úseku chrupu, môže to pacienta ovplyvniť aj z hľadiska nižšieho sebavedomia.

Mostíky majú takisto zásadnú úlohu pri uchovaní integrity kontúr vašej tváre. Ľudia, ktorí dlhodobo nevenujú pozornosť chýbajúcim zubom, môžu zaznamenať zmenu tvaru a pôvodných kontúr tváre. Mostíky obnovujú nielen celkovú funkčnú harmóniu vo vašich ústach,ale majú aj vynikajúce estetické vlastnosti, vďaka ktorým vyzeráte a cítite sa ako s vlastnými zubami.

Korunky a mostíky sa dajú zhotoviť buď v zubnom laboratóriu alebo pomocou CEREC systému.
CEREC nám umožňuje vyrábať korunky príjemnejšie a rýchlejšie, tzv. „na počkanie“. Odtlačkové hmoty v lyžici nahradzuje skenerom a tieto skeny sú spracované 3D tlačiarňou – frézou; nový zub je tak hotový do približne 1-2 hodín.

Arrow black long naspäť