SLUŽBY

Inleje a onleje
Sluzby estetic image

INLEJE A ONLEJE sú laboratórne alebo čoraz častejšie ambulantne (na počkanie) zhotovené rekonštrukcie, ktoré nahrádzajú chýbajúcu časť korunky zuba z dôvodu rozsiahleho zubného kazu alebo fraktúry zuba. Tieto “parciálne korunky” dokážu takisto nahradiť rozsiahle amalgámové výplne pre dosiahnutie bieleho “nekovového” úsmevu. Najčastejším materiálom voľby je porcelán (keramika), pre svoje vynikajúce mechanické vlastnosti a dokonalú estetiku. Ďalej sa používajú aj kompozitné, prípadne hybridné materiály (kombinácia keramiky a kompozitu v jednom). Porcelánové inleje a onleje Vám v ústach vydržia 15 a viac rokov pri správnej starostlivosti. Sú takisto odolnejšie voči pigmentovaniu v porovnaní s kompozitnými výplňami.

Aký je rozdiel medzi inlejou a onlejou?

Inleje nahrádzajú chýbajúcu časť zuba medzi jeho hrbčekami, členitú žuvaciu plôšku.Siahať môžu až na hrbčeky, prípadne môžu nahrádzať aj niektorú z bočných stien zuba. Tvar vášho zuba, veľkosť existujúcej kavity, fraktúra, alebo výplň určia, ktorá rekonštrukcia sa hodí na Váš zub najlepšie.

Onleje dokážu uchovať väčšiu časť tkanív zuba v porovnaní s korunkovým riešením.Ak sa zubný kaz odhalí včas, onleje dokážu zabrániť neskorším invazívnejším zákrokom.

Arrow black long naspäť