SLUŽBY

Detská stomatológia
Sluzby detska image

Všetci detskí lekári, rovnako ako Americká Akadémia detskej stomatológie odporúča, aby prvá návšteva vášho dieťatka u stomatológa bola okolo prvého roka života. Takáto včasná návšteva dokáže zabrániť potenciálnym problémom v dutine ústnej u vášho dieťaťa.

Rodičia hrajú významnú rolu v tom, aby prvá návšteva dieťaťa bola u stomatológa vysoko pozitívne hodnotená samotným dieťaťom a príjemná. Vaše dieťa by malo byť vopred oboznámené s návštevou a malo by mu byť vysvetlené, že mu stomatológ zráta a vyčistí zúbky. Takisto informuje dieťa o správnej starostlivosti o zúbky na úrovni jeho vnímania a chápania.

Pri dieťati nemajú byť vôbec používané slová ako ihla, bolesť, vŕtačka, keďže to môže spôsobiť nepotrebný strach. U detského stomatológa sa používajú iné výrazy, ktoré sprostredkujú rovnaký odkaz, avšak sú príjemné a sympatické pre detského pacienta.

Na prvej návšteve Vaše dieťa komplexne vyšetríme a pokiaľ to bude potrebné, spravíme mu aj nevyhnutné RTG snímky. Ste vítaní byť pri vyšetrení spolu so svojim dieťaťom priamo v ambulancii. Po vyšetrení Vám navrhneme ďalší postup liečby (ak to bude nevyhnutné), prípadne Vám odpovieme na akékoľvek Vaše otázky.

Arrow black long naspäť